RAMONES

27. listopadu 2006 v 19:03 |  Ramones

Ramones

Ramones na obalu svého debutového alba. Zleva: Johnny, Tommy, Joey a Dee Dee. Zvětšit Ramones na obalu svého debutového alba. Zleva: Johnny, Tommy, Joey a Dee Dee.
Ramones byla první punková kapela vůbec. Byla založena na jaře 1974 v New Yorku. Bezprostředními předchůdci punku byli už Stooges v čele s Iggy Popem a New York Dolls, ale až Ramones vytvořili punk jako nový hudební žánr, založený na jednoduchosti a živelnosti.
V létě 1974 se jejich domovskou scénou stal slavný klub CBGB's, kolem kterého následně vyrostla celá newyorská punková scéna, mj. Patti Smith, Television, Blondie nebo Talking Heads. V roce 1976 vydali své debutové album Ramones a v červenci téhož roku vyrazili na turné po Velké Británii, kde inspirovali mnoho nových kapel, mj. Sex Pistols a Clash, které v létě roku 1977 odstartovaly britskou punkovou revoluci.
Od poloviny sedmdesátých do poloviny osmdesátých let vydávali prakticky každý rok nové studiové album, jejich vliv ale postupně slábl a od alba Animal Boy (1986) postupně klesala i kvalita jejich nahrávek. Posledním albem bylo ¡Adios Amigos! (1995), po kterém uspořádali dlouhé rozlučkové turné. Rozpadli se v roce 1996, 20 let po vydání svého prvního alba.
Přes obrovský vliv na vývoj rockové hudby se Ramones nikdy nedočkali velkého komerčního úspěchu, o kterém po celou dobu své existence snili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama