Krkavý zmrd Bláha

8. listopadu 2006 v 22:05 |  Alkohol za volantem
Jednatřicetiletý zmrd Radek Bláha z Jindřichova Hradce do sebe nalil pět piv (podle vlastních slov). Slastně si krknul, možná taky prdnul a zatoužil po pohodlí svého opodál zaparkovaného citroënu. Jako řidič z povolání jistě nebyl v podobné situaci poprvé a tak ho překvapilo, jak se to celé zvrtlo. Překročil dobu parkování a na autě našel botičku. Poté, co se dostavili městští strážníci, pomočil parkovací automat a začal se drápat za volant. MP se mu pokusili řízení zakázat, což mělo minimální efekt. Zmrd se vydal na dvacetikilometrovou ride směrem k domovu, s policejním autem v závěsu, přičemž spekuloval zcela jasně s tím, že ho MP není oprávněna zastavovat mimo území města. Jenže jindřichohradečtí strážníci jsou úplně jinej formát, než jsme u jinak indolentních MP zvyklí. Po nějaké době Bláhu dojeli a výsledkem bylo patnáct výstřelů z pistole ráže 9mm, přičemž zmrd utrpěl průstřel stehna, plic a poškození automobilu. Zmrd byl vskutku sovětský člověk, po zranění ujel ještě asi dva kilometry.
Městský strážník stanul nyní před soudem. Poměrně výrazně prý překročil svoje pravomoci, ale já to nevidím až tak černě. Opilec za volantem představuje "obecné ohrožení" pro nedefinovatelnou skupinu všech účastníků silničního provozu v okolí, což je stav, který by se nejen policista, ale dokonce každý občan měl snažit všemi prostředky odvrátit. Kdybychom vycházeli pouze z pravomocí MP, pak by nacamraného zmrda Bláhu po sepsání záznamu o přestupku měli zřejmě nechat odjet a o dvě ulice dál někoho zabít, jedno, že je nalitej jak slíva. Poslední slovo v této kauze ještě nepadlo, můžeme však předpokládat, že podle logiky Kocourkova skončí potrestáním strážníka, což bude pro všechny jeho kolegy velmi motivující. Zajímavá je i okolnost, že strážník střílel z minimální vzdálenosti a trefil se jen dvěma ranami z patnácti, což podle mě vypovídá o tom, že na něj zmrd Bláha najížděl, můžeme zde tedy ještě hovořit o situaci krajní nouze. Pokud jde o střelce samotného, hit ratio 13% není nic moc, zvláště když uvážíme, že při lepším umístění výstřelů mohl být nyní soudní proces výrazně méně komplikovaný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jin jin | 9. listopadu 2006 v 21:04 | Reagovat

hihi

2 Komanč Komanč | 7. února 2009 v 10:57 | Reagovat

Máte chybné udaje jmenuje se Lukáš Bláha 18 let a je z Bystřice u Benešova a má auto značky Škoda

3 cocktail bridesmaid dresses cocktail bridesmaid dresses | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 20:26 | Reagovat

Took me awhile to read all the comments, but I really enjoyed the article. It proved to be very useful to me and I am sure to all the commenters here! It's always nice when you can not only be informed, but also engaged! I'm sure you had fun writing this article.
http://www.isdress.org

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama